בית / אומנויות לחימה / כלי הנשק באומנויות לחימה
כלי נשק - נונצ'קו

כלי הנשק באומנויות לחימה

מעט מידע על מקומם של כלי הנשק באומנויות לחימה

כלי נשק קרים שונים, אף אם אוחז בהם אדם שאינו מיומן בלחימה פנים אל פנים כלל וכלל, מגבירים את סיכויו להצליח לפגוע באדם שמולו פי עשרות מונים, ומהווים מכפילי כוח בלתי רגילים.

נשק באומנויות לחימה

אומנויות הלחימה השונות מובדלות אלו מאלו בין היתר על ידי ההיתר (למשל בקרים) או האיסור (למשל בקראטה) להשתמש ולהתאמן בשימוש בכלי נשק. האומנויות אשר מתירות את השימוש בו הרבה פעמים גם מבוססות על כלי הנשק במידה רבה, ואף תלויות בשימושו. כך בקנדו, באיידו ובסיף.

 

מסיבות מעשיות הקשורות לצורך בהגנה עצמית, אין היום בנמצא אומנויות לחימה רבות אשר לא נלמדת בהן טכניקה בסיסית לפחות של התגוננות מהתקפת סכין.

 

ישנם מספר גורמים להחדרת השימוש בכלי נשק לאומנויות הלחימה המושתתות עליו. הגורם העיקרי הראשון הוא מעשיות: הצורך בהגנה עצמית אפקטיבית. אך קיים גם גורם קונסרבטיבי, והוא הצורך לשמר קונטקסט מסורתי, היסטורי-תרבותי, שאולי אין לו קשר אמיץ לסיטואציה של העולם המודרני, אך כן לעבר, בו השימוש בכלי נשק קר היה עניין של חיים ומוות, וכך הפך גם למשהו מעבר לזה.

 

כך, למשל, היחס לחרב הקטאנה באומנויות לחימה יפניות קלאסיות, הוא יחס רוחני ומיסטי. ביפן הפיאודלית האמינו בני אדם רבים כי משהו מרוחו של מחשל החרב חודר אל החרב עצמה ומעניק לה אופי מסוג מסוים, הקשור למזל, או לחילופין לטירוף, לצימאון דם ועוד. דבר זה התגלגל למסורות בנות ימינו, האוסרות למשל להשאיל אפילו חרב עץ – בוקן – למתרגל אחר של אומנויות לחימה יפניות בחרב.

אולי יעניין אותך גם

קונג פו

קונג פו

'קונג פו' – מספר היבטים   הקונג פו היא מאמנויות הלחימה הסיניות המסורתיות העתיקות ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *