בית / אומנויות לחימה / אומנויות לחימה ספורטיביות
אומנויות לחימה - היבטים

אומנויות לחימה ספורטיביות

אומנויות לחימה ספורטיביות – כמה היבטים חשובים

לא מעט אומנויות לחימה נלמדות לעתים קרובות כספורט גרידא. אלה כוללות אומנויות מפורסמות כדוגמת טקוואנדו, היאבקות, ג'ודו, MMA וסגנונות מסוימים של אייקידו. אומנויות לחימה אלה מתייחדות בתרגול המתאפיין במגוון הגבלות וחוקים מעבר לאלה הקיימים בגרסתן המסורתית של האומנויות.

 

תרגול ספורטיבי של אומנויות לחימה הוא בעל יתרונות וחסרונות כאחת. היתרון המובהק הוא הקירבה הגדולה יותר של צורת אימון זו למצבי עימות אמיתיים. מצבים כאלה מחייבים תרגול רב והקפדה על תחזוקו של גוף בריא וחזק. מצד שני, קיימת טענה רווחת, שלפיה תרגול ספורטיבי של אומנות לחימה מתעלם באופן בעייתי מהטכניקות הנחשבות למסוכנות ולקטלניות יותר (כדי לאפשר התמודדות ספורטיבית נטולת סיכון), אשר מאפשר אמנם טקטיקה ואסטרטגיה יעילות מאוד ביחס לסיכוי לזכות בתחרויות ספורט, אך לאו דווקא במקרה של עימות ממשי, וכך למעשה מפחית את הסיכוי ליתרון בעימות שכזה.

 

כך למשל, אפשר אולי להגיד שהשימוש בעמידת קרב פתוחה, שיש לה יתרון בהטלות המזכות את המתמודד בתחרות בנקודות, יותיר מתאמן במצב אמת חשוף לפגיעה באזור המפשעה, בבואו להגן על עצמו מול תוקף שאינו מתעניין במיוחד בחוקים ובהגבלות.

 

עניין נוסף: אומנויות לחימה ספורטיביות מתאפיינות במספר רב יותר של פציעות. דבר זה קשור לעובדה כי ישנם מאמנים המערבים בלימוד ובתחרות שיקול זר שאינו לטובת המאומן שלהם, למשל על ידי עידודו להשתתף בתחרות בזמן החלמה מפציעה, או בהתאם לרצון בקידומה של קבוצת מאומנים שלמה, המתעלם ממצבו או מיכולתו האישיים, לכאן או לכאן, של המתאמן האינדבדואלי.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

קונג פו

קונג פו

'קונג פו' – מספר היבטים   הקונג פו היא מאמנויות הלחימה הסיניות המסורתיות העתיקות ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *